11 Temmuz 2009 Cumartesi

10 Numara

10 numara çooookkk uzun bir aradan sonra bunu ciddi anlamda hak eden Arda tarafından giyilecek,bu sefer daha önceleri 10 numarası deneme tahtası olan Galatasaray için en iyi tercihlerden biri.Zira bu kez Metin Oktay ve Hagi'den sonra 10 numarayı en çok hak eden kişidir Arda Turan,en azından takımda kendini kanıtlamış ne yapabileceğini gerek Galatasaray'da gerekse Milli takımda en iyi şekilde kanıtlamıştır.
Metin Oktay ve Hagiden sonra üzerinde 10 numarayı taşıyanlara bakınca ya takıma yeni gelmiş birine ya da forvet hattından birinin giydiğini gördük,tamam 10 numaraların değeri dünya futbolunda çok şeyi ifade etmemeye başlamış olabilir bazı yazarlar için ama Galatasaray'da 10 numaranın yeri her zaman ayrı olmuştur ve öyle de kalacaktır.
Bu forma Metin'imizin forması bu forma HAGİ'mizin forması bundan böyle de ARDA'mızın forması olacak hem de takım kaptanı olarak.
Nedendir bilemem ama bir takımda 10 numaranın kaptan olmasını her zaman yakıştırmışımdır.
Çünkü biz böyle büyüdük 10 numara demek takımın beyni demek,10numara demek takımı sırtlayan demek,10 numara demek takımın en iyi oyuncusu demek bu benim için bu böyledir ve uzun yıllar daha da böyle kalacaktır.

Hiç yorum yok: