29 Temmuz 2009 Çarşamba

Aykırı Forma:Mor

Yeni sezon formalarına aykırı mor forma damgasını vurdu.Baştan şöyle iki durum belirteyim tasarım olarak çok iyi bir iş çıkarılmış.Diğer belirteceğim durum ise formalar hakkında ileri derecede uzman olan selocan24 ve blogunu takip ederek yeni formalar hakkında daha geniş yorum ve değerlendirmelere ulaşabilirsiniz.

Geçen yıl turuncu forma için söylenenler bu yılda da tekrarlanıyor.Yalnız şöyle bir konu var geçen yıl turuncuyu eleştirenler turuncu rengine artık daha anlayışla bakıyorlar.Turuncuyu anladık da mor neyin nesi diyorlar.
3rd formaların böyle bir aykırılık taşıması o kadar da yadırganacak bir konu olamaması gerek zira Avrupa takımlarında da 3rd formaların bu şekilde olduğu görülüyor.Forma almak için üzerindeki arma yeter zaten.Ayrıca bu duruma ekonomik yönden de bakmak gerekir herkes mor renk forma alacak diye bir şey olmasa da mor formanın iyi satış yapacağı kanısındayım.Bu yazıyı dün yazdım bugün haber sitelerine mor formaya çok ilgi olduğu yazlıyor.Bir de forum sitelerine bakıyorum formaları yakından inceleyenlerin mor formanın tasarım ve görsellik yönünden ne kadar hoş olduğunu belirtiyorlar.
Aykırı forma üzerine ciddi anlamda çok çalışılmış ve tasarım yönünden en iyi tasarım ortaya çıkarılmış.Diğer formalarla karşılaştırıldığında elbette parçalının yeri ayrı ama bu tasarımlarla mor forma tasarım yönünden daha hoş tasarlanmış.Beyaz forma ise olabildiğince sade tutulmuş.

Geçen sene turuncu bu yıl mor seneye farklı bir renk daha Galatasaray forması olarak tarihe geçecek ve bunun en azından Adnan Polat yönetimi olduğu sürece bir gelenek olarak devam ettirilebileceği izlenimi var.

Forma tasarımlar yönünde selocan24'ün forma sıralamasına katılıyorum bende.
Tasarım yönünden;
1)Mor Forma
2)Parçalı Forma
3)Beyaz Forma

Bu arada selocan24'ün blogunda okuduğuma göre ilerleyen zamanda tasarımı kırmızı renk ağırlıklı bir forma daha yapılabileceği yönünde.
Bir çok alanda öncü olan Galatasaray forma tasarımı konusunda da öncü olacağa benziyor.Hadi hayırlısı bakalım.

Hiç yorum yok: