10 Ağustos 2009 Pazartesi

Deplasman Ardı

Yorucu Antep deplasmanının ardından kendime gelirken deplasman hakkında bir kaç cümle yazayım.
Deplasman yolu yorucu olduğu kadar eğlencelidir, en azından gidiş yolu dönüş yolundan çok daha zevklidir.

Antep stadına yetiştiğimizde turnike önü açılmış,binlerce taraftar tek turnike önünde stada sevgiliye kavuşmak için bekliyordu beklemek ne kelime eziyet çekiyordu görevliler sade ve sadece izliyordu.Zaman zaman edilen tezahüratlar başka turnikelerin açılmasına neden olamıyordu.Her yıl tekrarlanan iğrençlik ve zorluk bu yıl da vardı binlerce taraftar tek bir turnikeden içeriye alınıyordu,iki turnike yan yana olmasına rağmen bir tanesi açılmış bunca taraftarın çektiği eziyet görmezden geliniyordu taraftar için farketmiyordu elbette ama imkan verken neden böyle zorlama işler yapılır anlaşılması zor.

İte kaka stada kendimizi attık,İstanbul tayfa, Antep'ten ve çevre illerden gelen taraftarlar,az da olsa üniversitelerden gelen ultrAslanlar yavaştan yavaşa tezahüratlara başlamışlardı(hepsi değil tabiki)Takıma edilecek destek özlenmişti tabiki.

Maç öncesi elinde Antep bayrağı olan elemanların güvenlikle sürtüşmleri vardı,kendi evinde kendi stadının ortasına bayrak dikme sevdasıydı bu arka arkaya sahaya giren taraftarların hepsi güvenlik görevlilerince bloke edildi.

Maç öncesi başkan ve en büyük transfer Haldun Üstünel taraftarın çağrısına kulak verip taraftarı selamladı,daha sonra futbolcular teker teker tribüne çağrıldı.

Derken Galatasaray kadrosu olabildiğince hızlı şekilde okundu.

Maçın yorumunu yapmak benim için oldukça güç olacak malum çekirdekçi tayfadan değiliz :)destek çok daha önemli orada.Maç yorum için 1,2,3,4,5

Arda, ve Keita iyi maç çıkardılar,Arda zaten resital verdi,kaptanlığın verdiği sorumluluk böyle taşınır der gibiydi.Keita yürekleri ağza getirdi,sanki bir an için stad sustu, çok korkunç bir andı.Neyse ki bir şeyi yoktu.O pozisyonun ardından ilk yarının sonunda dek bir suskunluk geldi.

Bir de kale arkasına gelen Barış Özbek'in suratından düşen bin parça vardı sanki,belki öyle değildir ama gözlemimi ve tahminimi aktarıyorum.Son maçta iyi bir maç çıkarmışken ben de bu maçta ilk 11'de oynar demiştim ama olmadı.Mustafa Sarp golünü attı sağlam oynuyor yalnız sağlam oynarken aldığı pasları geri vermekten vazgeçerse çok iyi olacak düye düşünüyorum.

Kısaca Antep deplasmanından 3 puanla dönmek güzeldi.
Not:Çektiğim Antep deplasman fotoğraflarını en kısa sürede eklemeye çalışacağım.

4 yorum:

Schumy dedi ki...

İlk maçlar hep zordur, hele hele deplasmanda olursa, sıcak ve Antep' i hesaba katmıyorum bile. Diğer deplasmanlarda da takımla birlikte olman dileğiyle :-)

Serap Bahar dedi ki...

Ne mutlu bana, bize ki yazıyı beğenip bağlantı vermişsin :) Teşekkürler Volvox..

halk dedi ki...

en uzak deplasmanlardan g.antep'e gitmişsiniz dostum tebrikler, resimleri mutlaka bekliyoruz, darısı diyarbakır deplasmanına:)

Volvox dedi ki...

@Serap
Rica ederim ;)
@halk
Bana en yakın deplasmandı bu.Resimleri makineden bilgisayara aktarınca hemen ekleyeceğim ;)