7 Ağustos 2009 Cuma

Gol Şov

Keita attığı gol ile Galatasaray'ın Avrupa Kupalarındaki 300. golünü müthiş bir vuruşla kaydetti,müthiş bir zamanlama klas bir goldü bana Ümit Karan'ın Vestel Manisa'ya attığı golü aklıma getirdi.Keita ASY'de ilk taklasını attı nicelerine diyelim.
Nonda ise gönderilme haberlerinin ardından bugün adeta yeniden doğdu.Belki de takımda kalmayı garantiledi diyebiliriz.Zira maç sonrası Neeskens 'Mevcut oyuncular bizi tatmin ediyor, transfere ihtiyaç yok bence' açıklamasında bulunmuş.
Aydın Yılmaz sahanın en çalışkan ismiydi yaptığı asistler mükemmeldi.Aydın Yılmaz geçen yılki performansının üzerine çok şey eklemiş.
Galatasaray yeni sistemini oturtmak üzere artık,etkin ofansif ataklar iki ye birler,sağlı sollu ataklar, etkili varyasyonlar ve baskı, gelecek maçlarda oynanacak futbolun adeta intro'su niteliğindeydi.
Rijkaard ve Neeskens oyun şablonlarını takıma yerleştirmek üzereler şablonun bu kadar kısa sürede yerleşmesi takımın etkili ofansif hattından kaynaklandığı aşikar.

Geçmiş yıllarda kendi sahalarına kapanan zayıf rakiplere karşı oyunu açamayaşımız en büyük handikaplardandı,bu yıl içerde ve dışarda alınan galibiyet bu handikapı bir bakıma aştığımızı gösteriyor.Aynı zamanda sahamızda alınan bu galibiyet Avrupa Kupalarında ASY'deki en farklı skor özelliği de taşıyacak budan böyle.Bu maçtan önceki rekor 1988 yılında sahamızda aldığımız 5-0'lık Neuchatel Xamax galibiyetiydi.

Şimdi sıradaki gelsin bakalım.

Hiç yorum yok: