6 Ağustos 2009 Perşembe

Telekom Süper Ligi


Bugün gazetesi yazarlarından Aykut Işıklar bugünkü yazısında Süper Lig yayın ihalesine değinmiş ve yazısında Trt ile Telekom'un da teklif vereceği hatta ve hatta ihaleyi kazanmaları durumunda maçları ücretsiz yayınlayacaklarını yazmış.Turkcell Süper Ligi'nin de Telekom Süper Ligi olacağını yazmış.
Bildiğiniz gibi Turkcell'in sponsorluğu 2005-2006 yılında başlamış ve 5 yıllığına sözleşme imzalanmıştı yanş bu sezon sonunda sözleşme sona erecek.
Peki bu yazıda yazılanların doğruluk payı nedir,digiturk'un devam eden sözleşmesi 135 trilyon 950 milyarlık bedelle devam ediyor,maçların açık kanaldan yayınlaması için bu ihale bedelinin çok çok üstüne çıkılması gerekir diye düşünüyorum aksi durum kimseyi memnun etmez.Zaten kulüp başkanları da bu konu hakkındaki düşüncelerini açıklamışlardı ve yıllık 400 milyon dolarlık gelir beklediklerini söylemişlerdi.
Devlet kanalı Trt ve devletin kurumu Telekom'un ihaleyi kazanması maçların açık kanalda yayınlanma ihtimali olursa elbetteki büyük tepkilere maruz kalacağı da aşikardır.

Daha önce de D-marttan benzer bedava nağmeleri duymuştuk bunu da hatırlatayım dedim.

1 yorum:

halk dedi ki...

haber heyecanlandırıcı, lakin telekom'un bu sınırsız kaynağı nasıl bulacağı meçhul.endüstriyel futbola'da tam anlamıyla kafa tutuş bu olurdu herhalde, şifresiz maç izlemek.haıyrlısı diyelim.