13 Eylül 2009 Pazar

5'te 5 Beşiktaş


2009/2010 Kuş Avı Başladı.
Galatasaray3-0Beşiktaş
Frank RIJKAARD-Johan NEESKENS'in Türkiye'deki ilk iç saha derbisiydi belki de kendilerinin izlediği ve kendilerine anlatılandan uzak bir derbiydi.Son 10 yıla baktığımızda özellikle Ali Sami Yen'de Beşiktaş maçlarının derbiden uzak olduğu görülüyordu zaten.
RIJKAARD maça herkesin beklediği gibi bir kadroyla çıktı macera aramadı denemez dünkü maçta Galatasaray'ın geniş kadrosundan kim oynarsa oynasın sürpriz sayılmayacaktı.Mustafa Denizli ise maç öncesi bir çok yerde yazdığı gibi sürpriz yapma ihtimali hep göz önünde bulunduruldu.Ve bu düşünceye sahip olanlar ve Denizli'nin geçmişine biraz bakanlar yanılgıya düşmemişlerdi.

Galatasaray oyun sistem,kadro yapısı ve oyuncu kadrosuyla bu sezon her maçta olduğu gibi bu maça da etkili başladı,ilk dakikalarda Beşiktaş kalesine yoğun baskı kurdu ve ilk kornerde golü buldu.Bu sezon daha çokça göreceğimiz ve son bir kaç yıldır Hagi sonrası diyebiliriz duran toplardan özlediğimiz golleri bulmaya devam edeceğimiz görülüyor.
Maçta Arda'nın milli takım dönüşü yorgunluğu gözle görülür derecedydi,ayrıca takımdaki bir çok isim milli takım dönüşü derbiye çıkmışlardı.

Keita ile Sabri sahanın iyileriydi,Sabri bu tür maçlara extra motive oluyor gibi,Keita bildiğimiz gibi sağ kanattan Harry'e verdiği toplar çok iyiydi.
Baroş için hafta içi gollerin devamı derbiye demiştik,milli takımda son maçta 4 gol atmıştı ve dervamını dünkü derbide devam ettirdi.İkinci gol tam da Nonda'nın sahaya girme hazırlığında olduğu anda geldi.
Milli maç dönüşü Galatasaray'dan uzun sürelerce Beşiktaş kalesinde yoğun baskı kurması beklenmiyordu zaten,dünkü derbide çok da iyi oynadığımız söylenemez ama goller atıp maçı koparmasını iyi bilen bir Galatasaray var bu sezon.Şimdi sıradaki.

Hiç yorum yok: