4 Temmuz 2009 Cumartesi

Takımlarımızın Değerleri

Galatasaray
116 milyon 700 bin 120 milyon 450 bin

Fenerbahçe
106 milyon 500 bin 96 milyon 500 bin

Beşiktaş
76 milyon 850 bin 83 milyon 700 bin

Trabzonspor
52 milyon 700 bin 58 milyon 150 bin

Sivasspor
33 milyon 800 bin 41 milyon 250 bin

Gençlerbirliği
24 milyon 200 bin 31 milyon 725 bin

Ankaraspor
36 milyon 200 bin 31 milyon 400 bin

Bursaspor
25 milyon 50 bin 29 milyon 650 bin

İstanbul BB
33 milyon 700 bin 29 milyon 300 bin

Kayserispor
35 milyon 950 bin 27 milyon 525 bin

Gaziantepspor
21 milyon 650 bin 26 milyon 50 bin

Ankaragücü
25 milyon 800 bin 25 milyon 200 bin

Eskişehirspor
24 milyon 800 bin 20 milyon 975 bin

Manisaspor
18 milyon 500 bin

Antalyaspor
18 milyon 125 bin 18 milyon 450 bin

Denizlispor
20 milyon 650 bin 17 milyon 750 bin

Kasımpaşa
13 milyon 400 bin

Diyarbakırspor
11 milyon 50 bin


3 Temmuz 2009 Cuma

Lincoln Artık Yok

Adnan Polat
Lincoln artık Galatasaray formasını giyemez Florya'ya dahi giremez,Florya'da antrenman yapamaz,antrenman ihtiyacı olduğunu söylerse İstanbul'da ona bir yer buluruz.

2 Temmuz 2009 Perşembe

İhale Yeniden Yapılacak

Image Hosted by ImageShack.us

Aslantepe için resmi açıklama Toki tarafından yapıldı ve şu anda inşaatın yüzde 66'sı bitmesi gerekirken,inşaatın sadece yüzde 24'ü bitirilebilmiş,burada Toki devreye girdi ve yeni ihalenin başlatılması için onayını verdi.

BASIN DUYURUSU

(02 Temmuz 2009)

İstanbul Seyrantepe’de 52.000 seyirci kapasiteli Spor Kompleksi İnşaatının Yüklenicisi, söz konusu işi ihale şartları doğrultusunda bitirmekle yükümlü olduğu halde, inşaatı yürütmekte zorlanmış ve İdaremizden hisse devri talebinde bulunmuştur. Bu talep üzerine İdaremiz, hisse devrine izin vererek yüklenicinin yeni bir ortak edinmesini kabul etmiştir.

Buna rağmen yüklenicinin inşaatı iş programına uygun yürütemediğinin ve işçi alacaklarını zamanında ödemediğinin tespiti üzerine, yüklenici İdaremiz tarafından sözlü olarak defalarca uyarılmış ve birinci fesih ihtarnamesi 19.06.2008 tarihinde çekilmiştir.

Bilahare, Yüklenici projenin yürütebilmesi için kredi kullanacağından bahisle İdaremizin kefil olmasını talep etmiş , İdaremiz de kefalet vermeyi kabul etmiştir.

Türk sporu ve Galatasaray camiasının hassasiyeti, spor kompleksinin İstanbul’a kazandıracağı vizyon ile Türk ekonomisine olan katkısı dikkate alınarak, spor kompleksi inşaatının sağlıklı bir biçimde yürütülerek tamamlanması için İdaremiz, bugüne kadar projeye ve yükleniciye gerekli her türlü kolaylığı ve desteği sağlamıştır.

Ancak tüm bunlara rağmen; Spor Kompleksi inşaatı onaylı iş programına göre %66 seviyesinde olması gerekirken % 24 ler seviyesinde bulunduğu, işçi ücretlerinin zamanında ödenmediği, gerekli işçi, malzeme ve teçhizatın yüklenici firma tarafından sağlanamadığı, inşaatta herhangi bir çalışma olmadığı hususlarında Yükleniciye Noter kanalı ile ikinci kez fesih ihtarnamesi gönderilmiştir. İhale Şartnamesi ve sözleşme hükümleri çerçevesinde ,ihtarname ile verilen sürenin sona ermesi sebebiyle sözleşmenin feshi kararı alınması zorunlu hale gelmiştir.

Bu noktadan sonra İdaremiz tarafından gerekli tedbirler alınarak projenin sağlıklı bir şekilde neticelendirilmesi için İhale yapılması dahil, tüm çalışmalar başlatılmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

Yeni Aslan Keita
Abdulkader Keita Aslan oldu.Resmi sitede açıklama yapıldı.
Galatasaray yönetimi işini yine sessiz ve sedasız bir şekilde yaptı.Medyada çıkan transfer haberlerinin hepsi karavana,sağ gösterip sol vuruyoruz biz bu işi artık iyi yapıyoruz.

Fransa'nın Olympique Lyonnais kulübünde forma giyen Fildişi Sahilleri milli oyuncusu Abdul Kader Keita ile dün sabaha karşı 3 yıllığına anlaşma sağlandı. 27 yaşında ve 1.84 boyundaki forvet oyuncusu 2009/2010 sezonunda Galatasaray forması giyecek.

Galatasaray Spor Kulübü

1 Temmuz 2009 Çarşamba

Günün Fotoğrafı


Aslanlarımız ve yeni imajları.Bu arada galatasaray.com'un antrenman günlüğü yazılarında resimleri rar formatına sokup yayınlamaları da güzel olmuş.

Son Şans Kullanılamadı

Image Hosted by ImageShack.us
Dün Aslantepe ihalesinden bahsetmiştik resmi bir durum yoktu.Bu kriz döneminde böyle büyük bir projeye imza atmak zor olduğu kadar başarılıdığında o kadar mutluluk verir ki anlatılamaz.Zaten Eren Talu da sıkı bir Galatasaray'lı ve inşaat hayatının zor dönemeçlerinden birini yaşıyor.
Güncelleme
İhale iptal edildi.Tarih 2 Temmuz.

Leonardo Noeren Franco


Leo Franco'da beklenen imzalar ve resmi ağızdan transfer doğrulandı.Leo Franco bugün Galatasaray'ın kampına katılacak.

Leo Franco kimdir Galatasaray resmi sitesinden alıntı

Leonardo Noeren Franco, 20 Mayıs 1977 San Nicolas – Arjantin doğumlu.

Leo Franco kariyerine ülkesinin Independiente takımında başladı. 1995-97 yılları arasında profesyonel olarak Independiente forması giyen Leo Franco, 1997'de İspanya’nın Merida takımına transfer oldu ve Avrupa kariyerine başladı.

Bir sezon La Liga ekibinde forma giyen Leo Franco, Merida küme düşünce Mallorca’ya transfer oldu. Henüz 21 yaşında olan Leo Franco bir sezon Mallorca’nın B takımında forma giydi.

1999 yılında Mallorca ile La Liga’ya tekrar dönüş yapan kaleci, ilk sezonunda 30 maçta forma giydi. 2000-01 sezonunda ise Leo Franco’lu Mallorca ligi üçüncü sırada tamamladı. Mallorca’da birinci kaleci olarak üç sezon daha oynayan Leo Franco, 2004 yılında Atletico Madrid’e transfer oldu.

Madrid ekibinde 5 sezon geçiren Arjantinli file bekçisi, La Liga’da toplam 301 maça çıktı. Arjantin milli takımının 2006 Dünya Kupası kadrosunda yer alan Leo Franco, toplam beş kez Arjantin milli takımında forma giydi.

Karışık İşler Bunlar

Öncelikle men behind ball'e teşekkürle başlayalım.

Bu yazıda son bir ay içerisinde olan iki durumu buraya taşıyacağım.Aslında yazı tam da bana ait değil olayın kahramanları her şeyi açıkça belirttikleri için benim fazladan bir şeyler yazmama gerek kalmayacak.
Guiza ve Topuz olayın kahramanları tek istekleri başka bir kulüpte oynamak,aslında başka bir kulüpte oynamak Guiza'nın şu anki devam eden isteği fakat Mehmet Topuz için tek isteği Fenerde değil de Beşiktaş'ta oynamak.
Fakat olayların bir de gizli kahramanı Aziz Başkan var yazıda sadece bir resim içerisinde olsa da esas oğlanı kendi oynuyor diyebiliriz.Zira Topuz için kılıcını çeken ve bu aşktan vazgeçmeyen,Guiza'ya bol miktarda para verip ama verim alamayan yine kendisi,lafı fazla uzattık lafı olayın kahramanlarına bırakalım biraz.


Christoph Daum
"F.Bahçe'de olduğum için çok mutluyum. F.Bahçe dünyanın en büyük kulüplerinden biri."

Guiza
''Kariyerimde hiç büyük takımda oynamadım, eğer Valencia benimle ilgilenirse gözüm kapalı giderim.''
Image Hosted by ImageShack.us

Mehmet Topuz
Ben aileden Beşiktaşlıyım,Beşiktaş'ta oynamak istiyorum gerekirse bir yıl futbol oynamam ve Beşiktaş'a gelirim.(Çünkü Topuz'un Kayseriyle bir yıllık mukavelesi daha bulunuyor.) ''Benim tavrım yüzde yüz bellidir. Beşiktaşlıyım, Beşiktaş forması giymek istiyorum''Fenerbahçe'de forma giymem.
Image Hosted by ImageShack.us
Mehmet Topuz imza sonrası
"Şu an çok mutluyum ve heyecanlıyım. Hayatımın en zor 3 haftasını geçirdim, ama eskiyi konuşmak istemiyorum. Fenerbahçe formasın uzun yıllar giymek istiyorum.

Fenerbahçe'den ayrılmak isteyen bir forvet oyuncusuyla ve Fener'de oynamak istemediğini belirten bir transferden ne beklenebilir ki?

İki olayın da ortak yönü Fenerbahçe içinde olması,bana göre kulüpte bu yıl başından itibaren bir şeyler yanlış gidiyor bu durumun Fenerbahçe'ye bir şeyler kazandıracağını düşünmüyorum.
Daha dönem başındayız,bu tür ifadelerle bir daha karşılaşır mıyız bilemem ama 'yattı balık yan gider' buraya tam da oturan bir söylem olsa gerek.

30 Haziran 2009 Salı

Harry Kewell Reklam Filmi

Aslantepe İhalesi Yeniden


Aslantepe ihalesinde kriz yüzünden sorunlar bitmek bilmeyince toplu konut idaresi ihalenin yeniden yapılması için çalışmaya başladı.Şu an mevcut ihale iptal edilecek ve Aslantepe ihalesi yeniden yapılacak.

Mevcut ihale bilindiği üzere Eren Talu'nun firması tarafından alınmıştı fakat kriz,işçilerin parasının ödenmesi konusunda yaşanan sorunlar ve projede yeteri kadar ilerleyememe mevcut ihalenin sonunu getirmiş bulunuyor.

Şu an resmi bir durum yok ama söylemler bu yönde.

28 Haziran 2009 Pazar

Hazırlık Maçları

Image Hosted by ImageShack.us
Hollanda kampı süresince Galatasaray'ın noynayacağı hazırlık maçları şu şekilde;

Tarih: 01.07.2009,
Saat: 20.00 (TSİ)
Rakip: FC Kleve
Stad: Volksbank-Arena

Zayton-Cup '09
Zayton Yaz Futbol Turnuvası
ZAYTON SUMMER FOOTBALL TOURNEMENT

Tarih: 05.07.2009
Saat 18.00 (TSİ)
Rakip: Al-Ahly
Stad: Lohrheidestadium Wattenscheid

Tarih: 08.07.2009
Saat: 21.00 (TSİ)
Rakip Wydad ATC
Stad: Lohrheidestadium Wattenscheid

Tarih: 11.07.2009
Saat 21.00 (TSİ)
Rakip: B. Leverkusen
Stad: Lohrheidestadium Wattenscheid

Taraftar Haritası

Türkiye taraftar haritası,bilyoner.com üyelerinin tuttukları takımlardan yola çıkarak çıkarılan harita.