18 Temmuz 2009 Cumartesi

Lincoln'e Bak Hele

Lincoln'un özel internet sitesinde düne kadar son yazı 9 haziran'da verilmişti.O son yazıda Lincoln'ün Türkiye'de yapacak çok işim var sözü yer alıyordu.(Ama nerdeee)
Dün verilen son yazıda ise Galatasaray'ın Tobol ile oynadığı maçtan bahsedilmiş.
On thursday night Galatasaray played 1-1 against Tobol in the first match of the second qualifying round of UEFA Europa League.

This was the first official match the dutch headcoach Frank Rijkaard was in charge of for Galatasaray.

The match was played in Kostanay and the first goal was scored by Tobol player Zhumaskaliyev in the 1 min. of the game. In the 55 min. Baroš scored the equalizating goal for Galatasaray.

"We will make it and the result is very good for an away game. We will go though to the next round I have no doubt," says Lincoln.

The second leg of this round is played in Istanbul on July 23.
İlk üç paragrafta maç gollerinden Rijkaard'dan bahsedilirken son paragrafta ise Lincoln Galatasaray için BİZ ifadesini kullanmış.
Aldığımız skor bir deplasman maçı için iyi bir skor,gelecek maçta hiç kuşku yok ki galip gelip yolumuza devam edeceğiz.
Ama o günler çok geride kaldı Lincoln Efendi,taraftarın sana gösterdiği sabır ve sevgi son zamanlarda çok az futbolcuya gösterildi ama sen kaçmayı yeğledin,bu büyük taraftar sevgisi ve aşkı maalesef sana fazla geldi.

Gabriele Sandri


UltrAslan tarafından polis kurşunuyla hayatını kaybeden Lazio taraftarı Gabriele Sandri için yapılmış bir pankarttı.

Tobol Bilet Fiyatları

Maç 23 Temmuz 2009 günü oynanacak biletler 20 Temmuz 2009 günü satışa çıkacak.

Numaralı Grup 1: 220 TL
Numaralı Grup 2: 165 TL
Kapalı Alt Grup 1: 220 TL
Kapalı Alt Grup 2: 165 TL
Yeni Açık Alt: 35 TL
Yeni Açık Üst: 35 TL
Eski Açık: 35 YTL

Maç Günü Ali Sami Yen Gişe Fiyatları
Numaralı Grup 1: 207 TL
Numaralı Grup 2: 152 TL
Kapalı Alt Grup 1: 207 TL
Kapalı Alt Grup 2: 152 TL
Yeni Açık Alt: 31 TL
Yeni Açık Üst: 31 TL
Eski Açık: 31 TL

Bu turun ardından sıradaki rakip Malta temsilcisi Sliema Wanderers oldu.

Güncelleme:20 Temmuz
Biletler satışa çıktı.

16 Temmuz 2009 Perşembe

Vuvuzela'ya Kardeş


Konfederasyon Kupası'na Vuvuzela damgasını vurmuştu çok konuşuldu,kafa ütüledi.
Şimdi ise Vuvuzela ailesine kardeş Kuduzela katılmış.
Lambuja'dan Kuduzela;
Fil kişnemesi gibi bir sesi var bu aletin de. Vuvuzela'ya göre daha tok bir ses, çıkardığı gürültünün desibeli daha düşük, daha az kafa ütülüyor.
Desibel'inin az olması Kuduzela'nın dünyada daha da yaygınlaşma amacı taşıdığını gösteriyor sanırım.Alttaki videoda Kuduzella'dan bahsedilmiş.Sesini merak edenler videonun sonunu izleyebilirler.
Bakalım Vuvu ile Kudu bu yıl Avrupa liglerinde yerini alacak mı hep birlikte göreceğiz.

Dünün Fotoğrafı


Dünkü idmandan bir görüntü Rijkaard ile Emre Aşık şakalaşması.

Fotoğrafı çok beğendim,bu fotoğraftan Rijkaard ile futbolcular arasındaki iletişimin disiplinden ödün vermeden ne kadar üst seviyede olduğunu görebiliyoruz.

15 Temmuz 2009 Çarşamba

Seni Seviyoruz

Bir kaç gün önce Olmadı Başkan'ım diye bir şeyler karalamıştım.Evet böyle olmamalıydı transfer dönemimiz bu kadar erken bitmemeliydi.
Sayın Başkan transfer dönemimizin kapandığını söylemişti inanmak istemedim çünkü bu yönetim bizi sürprizlere alıştırdı bir kere.Her an çok iyi bir transferle karşımıza çıkabilirler bu beklenti bende vardı ve hâlâ da var,sayın Polat transfer dönemi bitti dediğinde bile bir ümit vardı içimde.Ve sonunda duymak istediğimiz laflar dün Haldun Üstünel abimiz tarafından Keita'nın imza töreninde dile getirildi.
"Hocamız ile bu konuda görüşmelerimiz devam ediyor. En az bir transferimiz daha olacak. Gerektirdiği taktirde başka oyuncu daha alabiliriz. Kesinlikle yabancı olacak. Hocamız hazırlık döneminde oyuncuları izledi raporlarını hazırladı. Önümüzde Tobol maçı var. Bu karşılaşmadan sonra raporlarını bize iletecek biz de gerekeni yapacağız"
Ee şimdi bu haberden sonra medyada onlarca isim verilmeye başlanacak,zaten veriliyordu,Adnan Polat'ın transfer dönemini kapattık sözlerinin ardından medyadaki Galatasaray ile anılan futbolcularda küçük bir azalma olmuştu sadece.Bugün itibariyle onlarca isim daha Galatasaray ile anılacak ama boşuna yorulmasınlar,tutturamıyorlar ve tutturamayacaklar biz bu işi öğrendik artık.

Bu arada burada Başkan ile Haldun Üstünel'in sözleri arasında çelişki görsem de bunun sonradan Rijkaard tarafından alınan bir karar olarak algılamak istiyorum (umarım öyledir)

Kalanı Kime?


Nette dolaşırken karşıma çıkan bir resim.Sarı Kırmızı Şeyler bloguna yakışır mı bilemem ama şayet yakışırsa ve resim bana ait olmasa da bu da benim küçük bir katkım olsun.
Not:Bu resim Sarı Kırmızı Şeyler bloguna olmasa da oraya benden bir şeyler mutlaka eklenecektir,elimde bir kaç foto var onları da ileride paylaşırım.

Bu da Sana KAPAK


Uğur Dündar: Sayın Aziz Yıldırım, Arda'yı transfer etmek istediğinizi Adnan Polat'a söylediniz ve 15 milyon avro'da teklif ettiniz. Bana yarım saat konuşma izni verin, bu işi hallederim ifadesini kullandınız.

Aziz Yıldırım: 15 dakika konuşayım dedim, olumlu olumsuz konuyu kapatırım dedim. İzin verilirse o iddiam devam ediyor.

Adnan Polat:Aziz Bey çok büyük Fenerbahçeli, Arda ile Aziz Bey'i 15 dakika yalnız bırakırsam Aziz Yıldırım'ın Galatasaraylı olacağından korkuyorum. Boşu boşuna vakit harcamayalım, Arda'yı Türkiye'de hiçbir yere para ile satmayız. Onun kariyer planlamasında Avrupa var.

Aziz Yıldırım: Yöneticiler takım değiştirmez Sayın Polat, futbolcular takım değiştirir. Kulüpler bir oyuncuyu istiyorsa, bu ileride bir şekilde çözülür. Sen dışarıya satınca artık senin sözün geçmiyor. Gittiği zaman konuşalım, ileride tekrar konuşuruz.

Aynen Sayın Polat güzel kapak etmişsin.ARDAMIZ Emre'ye benzemez.

14 Temmuz 2009 Salı

Yakıştı

"Sizin aranızda olmaktan çok mutluyum. Benim için Galatasaray'a gelmemde taraftarın büyük bir etkisi oldu. Ben, elimden geleni yaparak, Galatasaray'a faydalı olacağım. Biz bir aileyiz ve bu ailenin bir parçası olmak için elimden geleni yapacağım
Galatasaray çok büyük bir kulüp belki Lyon'dan da daha büyük bir kulüp. Benim Galatasaray'da oynamam hem benim için hem ülkem için gurur kaynağı. Herhalde Türkiye'de oynayacak ilk Fildişi Sahilli oyuncuyum. Bana gösterilen ilgiyi hak etmek için elimden geleni yapacağım”
Bu arada Keita sözlerinde geçtiği gibi Türkiye'de oynayan ilk Fildişili oyuncu değil,dikkatimi çekmemişti o sözler teşekkürler Bahadır.

Yeniden Doğacağım

Lyon’da beklentilerin altında kaldığımın farkındayım. Ancak burada yeniden doğacağıma inanıyorum.
“Ben kadere inanırım. Bütün iyiliklerin Allah tarafından geldiğini düşünürüm. Mesela bir golü attıysam, ‘Allah bana o golü attırdı’ derim. Şimdi bana kaderim ne gösterecek göreceğiz”
Baroş,Kewell ve şimdi Keita 3'ü de bir kaç yıl öncesine dek Avrupa'nın gözde futbolcularıydılar.Yaşadıkları küçük çaplı olumsuzluklar,zaman zaman formsuzlukları onların popülaritesini düşürse de tek değişmeyen şey onların sahip olduğu yetenekleri gösterdiklerinde ne kadar etkili oldukları.
Şanssız bir iki yılın ardından ise Baroş,Kewell Galatasaray'da yeniden doğdular,şimdi aynı durumu Keita için diliyoruz.Şahsen Keita'nın eski günlerine yeniden döneceğini düşünenlerdenim,Lyon'da yaşadıkları elbette performansını kötü yönde etkilemiş olsa da burada Galatasaray taraftarının göstereceği ilgi ve destek kendisinin eski günlerine dönmesinde en büyük yardımcısı olacaktır.