14 Ağustos 2009 Cuma

Cesc Fabregas


Arsenal'in yıldızı Cesc Fabregas eski takımı olan Barcelona formasıyla.

Landon Donovan Hasta

Amerikalı yıldız Landon Donovan'a yapılan testler sonucu H1N1 kan testinin pozitif çıktığı ve yıldız futbolcunun domuz gribine yakalandığı belirtiliyor.

Donovan bu durumu Perşembe öğleden sonra öğrenmiş, bir gün önce de ABD'nin Meksika ile oynadığı maçta forma giymiş,Abd'nin 2-1 yenildiği bu maçta 9. dakikada Donovan'ın asistiyle ve Charlie Davies'İn golüyle 1-0 öne geçmişti.

Geçmiş olsun Donovan.

13 Ağustos 2009 Perşembe

Yuh


Bolivya'da oynanan Blooming-River Plate maçının son dakikalarına doğru River Plate'i 1-0 öne geçiren Henry Gimenez'e tribünden inen bıçaklı taraftar önce uçan kafa ile Arjantinli futbolcuyu yere yığıyor bu esnada polisler hemen müdahalede bulunuyor.Müdahale esnasında taraftar bıçağını düşürüyor ve facia önleniyor.

12 Ağustos 2009 Çarşamba

En İyi Marş


arseholed ve ultrasmovement'ın blogunda bugün gördüm.Fizy.com futbol kulüplerinin marşları arasında bir oylama yapıyor.Türk takımları açık ara önde ultrasmovement'ın dediği gibi biz Türkler internet üzerindeki oylamaları çok seviyoruz, bu tip konularda çok kolay organize olabilip, anketlere tavan yaptırabiliyoruz.Hakikaten de öyle facebook'ta olduğu gibi.Facebok'ta halen diğer takımlar milyonu bulamamışken Galatasaray ve Fenerbahçe çok evvelden bir milyonu aşmıştı.Burada da benzer bir durum olacak anketin galipleri belli Galatasaray veya Fenerbahçe hatta üçüncü ve dördüncülük de bizlerde zira üçüncü Beşiktaş,dördüncü Trabzon yani Türk takımları.
Bu tür anketleri hiç affetmeyiz özellikle sanal alem ise birincilik bizdedir.Bu durumu bir de gerçek yaşamımıza aktarabilsek kimse bizi tutamaz.
Oylamaya katılmak isteyenler alttaki linkten oylamaya katılabilirsiniz.

http://fizy.com/vote

11 Ağustos 2009 Salı

Daha Neler?


Arda'nın 3 golde de payı var onun dışında yaptığı bir şey yokmuş.Daha ne yapsın?
Arda hazırlık maçları dahil gerek kendi oyunu gerekse kaptanlığın verdiği sorumluluğu tamamen yerine getirmesiyle herkesi kendine hayran bırakmıştır.
Messi konusuna ve 4-3-3 konularına girmiyorum çünkü saçmalık saçmalık saçmalık.

10 Ağustos 2009 Pazartesi

Deplasman Ardı

Yorucu Antep deplasmanının ardından kendime gelirken deplasman hakkında bir kaç cümle yazayım.
Deplasman yolu yorucu olduğu kadar eğlencelidir, en azından gidiş yolu dönüş yolundan çok daha zevklidir.

Antep stadına yetiştiğimizde turnike önü açılmış,binlerce taraftar tek turnike önünde stada sevgiliye kavuşmak için bekliyordu beklemek ne kelime eziyet çekiyordu görevliler sade ve sadece izliyordu.Zaman zaman edilen tezahüratlar başka turnikelerin açılmasına neden olamıyordu.Her yıl tekrarlanan iğrençlik ve zorluk bu yıl da vardı binlerce taraftar tek bir turnikeden içeriye alınıyordu,iki turnike yan yana olmasına rağmen bir tanesi açılmış bunca taraftarın çektiği eziyet görmezden geliniyordu taraftar için farketmiyordu elbette ama imkan verken neden böyle zorlama işler yapılır anlaşılması zor.

İte kaka stada kendimizi attık,İstanbul tayfa, Antep'ten ve çevre illerden gelen taraftarlar,az da olsa üniversitelerden gelen ultrAslanlar yavaştan yavaşa tezahüratlara başlamışlardı(hepsi değil tabiki)Takıma edilecek destek özlenmişti tabiki.

Maç öncesi elinde Antep bayrağı olan elemanların güvenlikle sürtüşmleri vardı,kendi evinde kendi stadının ortasına bayrak dikme sevdasıydı bu arka arkaya sahaya giren taraftarların hepsi güvenlik görevlilerince bloke edildi.

Maç öncesi başkan ve en büyük transfer Haldun Üstünel taraftarın çağrısına kulak verip taraftarı selamladı,daha sonra futbolcular teker teker tribüne çağrıldı.

Derken Galatasaray kadrosu olabildiğince hızlı şekilde okundu.

Maçın yorumunu yapmak benim için oldukça güç olacak malum çekirdekçi tayfadan değiliz :)destek çok daha önemli orada.Maç yorum için 1,2,3,4,5

Arda, ve Keita iyi maç çıkardılar,Arda zaten resital verdi,kaptanlığın verdiği sorumluluk böyle taşınır der gibiydi.Keita yürekleri ağza getirdi,sanki bir an için stad sustu, çok korkunç bir andı.Neyse ki bir şeyi yoktu.O pozisyonun ardından ilk yarının sonunda dek bir suskunluk geldi.

Bir de kale arkasına gelen Barış Özbek'in suratından düşen bin parça vardı sanki,belki öyle değildir ama gözlemimi ve tahminimi aktarıyorum.Son maçta iyi bir maç çıkarmışken ben de bu maçta ilk 11'de oynar demiştim ama olmadı.Mustafa Sarp golünü attı sağlam oynuyor yalnız sağlam oynarken aldığı pasları geri vermekten vazgeçerse çok iyi olacak düye düşünüyorum.

Kısaca Antep deplasmanından 3 puanla dönmek güzeldi.
Not:Çektiğim Antep deplasman fotoğraflarını en kısa sürede eklemeye çalışacağım.

9 Ağustos 2009 Pazar

Road To Antep


Antep deplasmanı
PEŞİNDEYİZ
Yeni sezonun ilk maçı ve aynı zamanda ilk deplasmanı yollar bizi bekler...
Koştuysak Senin Ardın Sıra
Ne Kupayadır Ne de Şampiyonluğa..
.