11 Eylül 2009 Cuma

Kısa Kısa

GSTV

GsTV,internet yayınına başladı.Şu an Galatasaray.Com'dan yayın yapılıyor.Galatasaray TV 7 gün 24 saat internet üzerinden kesintisiz olarak çevrimiçi izlenebilecek.

İhalede mutlu son

Aslantepe ihalesinde mutlu son, ihale nihayet Varyap-Uzunlar İş Ortaklığı'na 179 milyon 661 bin 553 lira olarak revize edildi.Stadın teslimatı bir yıl olarak belirlendi.

Eski Açık-Yeni Kapalı

Eski açığın üstü kapatıldı ve yarınki Beşiktaş derbisine yetiştirildi,yetiştirelemeyen tek kısım misafir seyirci bölümü oldu,yarın stada gelecek Beşiktaşlılara girişte yağmurluk dağıtımı yapılacak.Yeni açıkta olacak Galatasaraylı taraftarlara da yağmurluk dağıtımı yapılacak.

Uefa Maçları CNN Türk'teGalatasaray'ın ve Fenerbahçe'nin Uefa Avrupa Ligi maçlarının 6'sı Cnn Türk'te yayınlanacakmış.Kanal karasal yayına da girmiş.Haber şu şekilde yayınlanmış.

CNN Türk Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ali Birand, CNNTürk ekranlarında canlı olarak yayınlanan "Haber Toplantısı" programında futbolseverlere büyük bir müjde verdi. Birand, UEFA Avrupa Ligi'ndeki oynanacak 12 karşılaşmadan 6'sının D-Smart'ın katkılarıyla CNNTürk'ten yayınlanacağını duyurdu.

UEFA Avrupa Ligi karşılaşmalarının yılbaşına kadar CNNTürk ekranlarında naklen izlenebileceğini söyleyen Birand ayrıca izleyicilere CNNTürk'ün karasal yayına geçtiği müjdesini de verdi.

"6 UEFA kupası maçını CNN Türk yayınlayacak. Fenerbahçe’nin, Galatasaray’ın yapacağı maçlar bundan sonra CNN Türk’te yayınlanacak. CNN Türk karasal yayına da geçti. Karasal frekansımızı aldık. CNNTürk Türkiye’nin her yerinde izlenme noktasına geldi." diye konuşan Mehmet Ali Birand, futbolseverlere TV'lerinde CNN Türk’ü ayarlamayı unutmamalarını söyledi.

kanaldhaber.com.tr

Günün Fotoğrafı

Tarih 3 Eylül Arjantinli taraftarlar zorlu Brezilya maçına bilet bulmak için stad civarında kampa girdikleri yerde bir genç elinde bulunan Maradona resminin bulunduğu Arjantin bayraklarını satarken.

10 Eylül 2009 Perşembe

Olmadı...


Dünya Kupası çok uzaklarda 1-1
Olmadı iş şansa kaldı,önceden kaybedilmiş maçları mumla aradık bugün için de aynı ibare geçerli yazık oldu almamız gereken maçtı ama olmayınca da olmuyor.
Bosna dünya kupasına gitti gibi bu dünya kupasına gitmeye bu kadar yaklaşmışken iki maçta dört puan kaybını beklemek tam bir mucize hatta ötesi.
Maçtan da en ufak zevk alamadım beklenmeyen bir futbol vardı sahada saman alevi gibi ara sıra ara sıra geldik rakibin üstüne onların da kaçırdıkları bir çok pozisyon vardı,Emre hemen yoruldu son maçlarındaki hakeme agresifliği bugün de üzerindeydi son lig maçından bu yana değişen bir şey yok hep tekrarladığım gibi de bu saatten sonra Emre'nin değişmesi çok zor.Oyunu iyi organizasyonlarla süsleyemedik,rakibe baskıyı bir türlü kuramadık en olmadık yerde top kayıpları yaşadık vs vs. kısacası günümüzde değildik son dakika şansı da yanımızda olmayınca da beraberlik kaçınılmaz oldu.

9 Eylül 2009 Çarşamba

Kralın Gecesi


Geçen yılın gol kralı Milan Baroş bu gece milli takımı Çek Cumhuriyeti'nin San Marino ile yaptığı karşılaşmada 4 gol attı.Çek Cumhuriyeti maçı 7-0 aldı ve dünya kupasına katılma ihtimalini kendi açısından devam ettirdi.
Rakip ne kadar zayıf olsa da Baroş'un kendine gelebilmesi için iyi bir geceydi.
Gollerin devamı haftasonuna İNŞALLAH.

Taraftar Yapısı


Dün Bosna Hersek milli takımının taraftar grubundan bahsedip böyle bir oluşumun Türkiye'de de olması gerektiğini söylemiştim.Ama bazı şeyler söyleyip istenmekle olmuyor.
Türkiye diğer bir çok Avrupa ülkesinden (belki de hepsinden) farklı bir taraftar kültürü ve anlayışına sahip.
Taraftar (elbette herkes için geçerli olmasa da)kendi tuttuğu takımını çoğu zaman milli takımından önde görüyor.Bu durumu bu haftaki 'yenilsen de yensen de' programının anketinden de görebilmek mümkün.
Milli takım maçlarına kendi takımının formasıyla gidiyor,kendi takımının marş ve tezahüratlarını söylüyor hatta ülkesinde oynanan uluslar arası düzeyde karşılaşmada dahi kendi takımı ve ülkesiyle hiç bir bağı olmayan iki takımın mücadelesinde dahi kendi takımını destekliyor!Kazanılmış taraftarlık anlayışını kaybetmek elbet kolay değildir bunu bir anda kesebilmek de mümkün değildir.Çünkü yılların biriktirdiği bir anlayıştır bu.Belki de milli takımın sadece son 10-15 yıldan bu yana gelen başarısı bir takım şeylerin oturmasını da geciktirmiş olabilir.

8 Eylül 2009 Salı

BH FanaticosBosna Hersek Milli takımının taraftar grubu BH Fanaticos diğer taraftar gruplarında olduğu gibi tek amaçları Bosna Milli takımına destek vermek.Bu destek elbette sadece futbolla sınırlı değil diğer branşlarda da milli takımlarına destek veriyorlar.

Yapılanmaları da sadece Bosna ile sınırlı değil Avrupa'da ve Amerika'da yapılanmaları mevcut.Avrupa'daki yapılanmada Avusturya,Hollanda,İsveç,Danimarka,Norveç,İsviçre,Amerika'da ise Abd ve Kanada'da bölgesel olarak yapılanmaları bulunuyor.Ayrıca BHF TIFO,BHF YOUTH ve bayanlar için BHFemale olarak da alt grupları bulunuyor.
Genel olarak ateşli bir taraftar grubudurlar ateşsizine rastlamış değilim,maçlarda muhakkak meşaleleri bulunur.Takıma destekleri dışında çeşitli etkinliklerde de bulunuyorlar.

Türkiye'nin de milli takımı için bir taraftar grubunun olması elbette tezahürat bakımından daha iyi olacaktır.En azından maçlarda her kısımdan farklı tezahüratlar engellenir ve Milli Takıma özgün tezahüratların olması sağlanır.

7 Eylül 2009 Pazartesi

Masör Golü Çıkarırsa

Nec Nijmegen-Groningen maçında masör gole giden topu çıkarır ve ortalık birden alevlenir...

UEFA A.L Kazanma Oranları


Uefa Avrupa Ligi'ni kazanma oranları Avrupa bahis şirketleri tarafından belirlenmiş listeye göre 12 Mayıs 2010'da Hamburg Arena'daki finali kazanma şansı en yüksek takım Roma olarak gösterilmiş.Kupayı kazanma oranları bakımından Galatasaray 9,Fenerbahçe ise 15. sırada gösterilmiş.Tabiki her maç sonrası değişken oranları görebilmek mümkün olacaktır.

6 Eylül 2009 Pazar

Türkiye Maç Yayını!

Dün Türkiyemiz galip gelerek umudumuzu Bosna maçına taşıttı.Estonya'nın erken golü ve sonrasında beraberliği yakalamsı zayıf rakiplere karşı süren fobi tekrar mı edecek gibisinden kıyıdan köşeden akla getirmiştir.Ama nihayet ikinci yarı toparlanıp iyi bir sonuçla Kayseri'den ayrıldık.
Özel parantez Arda için olur MAŞALLAH dün gece yine çok iyi bir maç çıkardı.Sağlı sollu ataklarda birebirlerde maçın kahramanı ve en iyilerindendi.
Maç yayını tek kelimeyle berbattı,yüksek yüksek tepelerden maçı izliyor gibiydik o da yetmiyormuş gibi bizim ataklarımızda ekranı sara dev dev reklamlar iyice sinir bozucu tiptendi.
Tek reklamla ekranın alt kısmında hatta topu ayağında tutan oyuncuyu dahi göremiyorduk.
Resmen gıcık bir maç yayını vardı.Yok lig tv gibi ekranı küçültsen hadi neyse deriz ama bu kadarı da fazlaydı.