18 Eylül 2009 Cuma

Anti

Bu ne ya her yerden vuran vurana,bloggera giremiyoruz,iki saat sayfayı yenileyip duruyorum,dün maç önü yazısını yazıp kaydı yayınla dedim ana sayfaya baktım yazı yok,kayıtları düzenle dedim o da yok.
Neyse maçı izleyelim dedim tüm gün reklamı yapıldı şifresiz diye,maçı izlemek için her şey hazır bir yandan da Azeri Tv ITV midir nedir o da hazır bekletildi.Maç başlamadan şifre basıldı önemli değil dedik Azeri kanalı var o da ne oda yok.Karasal yayın falan bakalım dedik mahallede yok.Maç başlamış yakınlarda dsmartı bulunan kahvehane de yok,dsmarta bel bağlamıştık alternatife de Azeri kanalı koymuştuk boşşşş.
Yok arkadaş,radyodan bir yandan da cep telefonu hücre bilgiden maç takibi yapıldı.Cnntürk özetleride kısacık izleyebildik.Galatasaray.com üzerinden daha geniş özetini de izleme şansım oldu başka yok.
Maç bitti bloga bir iki şey yazalım dedik blogger'e girilimiyor yetti be bu ne ya!!!

Yürüyedur Aslanım


Net Skor: Pana1-3Galatasarayımız
Grup liderliği için kapışacağımız söylenen Pana'yı Elano ve Baroşun golleriyle alt ettik,Yunanlılara güzel bir Osmanlı tokadı verildi.Pana teknik direktörü kendi takımının maç motivasynunu üst düzeye çıkarmak için siyasi olaylardan girdi,Türk-Yunan maçı olduğunu söyledi vs vs. beceremedi bu işin üstesinden gelemedi.Maçın başından bulduğumuz gol hepsini şoke etti.Çok daha zorlu bir maç beklendiği kesindi zira Yunan temsilcisi ateşli seyircisiyle Avrupa'nın zorlu deplasmanlarından bir tanesidir ama sezon başından bu yana da belirli bir sistem çerçevesinde iyi veya kötü oyun sonunda rakibini gollere boğan bir Galatasaray vardı, dün de deplasmanda attığımız üç golle bunu devam ettirdik.

Duran toplardan gol bulmaya da devam ediyoruz.Bu sezon 12 resmi maçta 38 gol atarken kalemizde 8 gol gördük.12 maçın 10 tanesini kazanıp 2 beraberlik alırken hiç kaybetmedik.Maç başına 3,17 gol ortalaması yakaladık.
Yürüyedur Aslanım...

16 Eylül 2009 Çarşamba

15 Eylül 2009 Salı

AFA Hacklenmiş


Arjantin Futbol Federasyonu'nun web sitesi KKR adı altında hacklenmiş,baş sayfaya da Maradona'nın Brazilya forması ile resmi konulmuş.Mesaj olarak da 'A picture is worth a thousand words'[Bir resim bin kelimeye değerdir.]ibaresi yer almış.
Siteye halen girilemiyor giriş sayfasında Arjantin Futbol Federasyonu'nun (AFA) güvenlik nedeniyle kapalı olduğu ibaresi yer alıyor.

13 Eylül 2009 Pazar

5'te 5 Beşiktaş


2009/2010 Kuş Avı Başladı.
Galatasaray3-0Beşiktaş
Frank RIJKAARD-Johan NEESKENS'in Türkiye'deki ilk iç saha derbisiydi belki de kendilerinin izlediği ve kendilerine anlatılandan uzak bir derbiydi.Son 10 yıla baktığımızda özellikle Ali Sami Yen'de Beşiktaş maçlarının derbiden uzak olduğu görülüyordu zaten.
RIJKAARD maça herkesin beklediği gibi bir kadroyla çıktı macera aramadı denemez dünkü maçta Galatasaray'ın geniş kadrosundan kim oynarsa oynasın sürpriz sayılmayacaktı.Mustafa Denizli ise maç öncesi bir çok yerde yazdığı gibi sürpriz yapma ihtimali hep göz önünde bulunduruldu.Ve bu düşünceye sahip olanlar ve Denizli'nin geçmişine biraz bakanlar yanılgıya düşmemişlerdi.

Galatasaray oyun sistem,kadro yapısı ve oyuncu kadrosuyla bu sezon her maçta olduğu gibi bu maça da etkili başladı,ilk dakikalarda Beşiktaş kalesine yoğun baskı kurdu ve ilk kornerde golü buldu.Bu sezon daha çokça göreceğimiz ve son bir kaç yıldır Hagi sonrası diyebiliriz duran toplardan özlediğimiz golleri bulmaya devam edeceğimiz görülüyor.
Maçta Arda'nın milli takım dönüşü yorgunluğu gözle görülür derecedydi,ayrıca takımdaki bir çok isim milli takım dönüşü derbiye çıkmışlardı.

Keita ile Sabri sahanın iyileriydi,Sabri bu tür maçlara extra motive oluyor gibi,Keita bildiğimiz gibi sağ kanattan Harry'e verdiği toplar çok iyiydi.
Baroş için hafta içi gollerin devamı derbiye demiştik,milli takımda son maçta 4 gol atmıştı ve dervamını dünkü derbide devam ettirdi.İkinci gol tam da Nonda'nın sahaya girme hazırlığında olduğu anda geldi.
Milli maç dönüşü Galatasaray'dan uzun sürelerce Beşiktaş kalesinde yoğun baskı kurması beklenmiyordu zaten,dünkü derbide çok da iyi oynadığımız söylenemez ama goller atıp maçı koparmasını iyi bilen bir Galatasaray var bu sezon.Şimdi sıradaki.

Taçsız Kral (Saygıyla)


Taçsız Kral Metin Oktay
Tek Aşkıydı Galatasaray
Senin gibi Cimbomluyu
Unutur mu Bu Taraftar