15 Haziran 2010 Salı

Blatter 'Tweet'ledi

Hâla tartışması süren ve statlarda yasaklanması gündem konusu olmaya devam eden Vuvuzela ile ilgili Sepp Blatter twitter'de bu konu hakkındaki görüşünü belirtti.
Blatter;
I have always said that Africa has a different rhythm, a different sound...I don’t see banning the music traditions of fans in their own country. Would you want to see a ban on the fan traditions in your country?
Her zaman Afrikanın farklı bir ritm ve sese sahip olduğunu söylemişimdir.Geleneksel bir çalgı olan Vuvuzela'nın yasaklanmasından yana değilim.Siz kendi ülkenizde geleneksel olan bir şeyin yasaklanmasını istermiydiniz?

3 yorum:

Selocan dedi ki...

Futbol ile alakası olmayan bir gelenek ise ve oraya gidiş amacının futbol olduğunu düşünürsek, evet kendi ülkemin geleneksel çalgısını, esas olayı bozuyorsa yasaklarım. Bir müzik fesitvali veya kültür etkinliği olsa dokunmam.

Bir de anlamıyorum, plastik bir çalgı nasıl olur da bir ülkenin geleneksel çalgısı olur. Daha sonra plastik versiyonu üretilmiş ve yaygınlaşmış derseniz de saçma, biz zurnayı plastik yapıp piyasaya sürüyor muyuz. Esası ne ise öyle kalmalıymış ve plastik hale getirilip milyonlar satmayaymış. Böyle geleneğin içine tüküreyim. Taraftar sesini özledim.

Volvox dedi ki...

Taraftar sesi ligler başlayana kadar yok gibi gözüküyor.Organizasyon komitesi de Vuvuzela'nın yasaklanması için bir karar girişiminde olmadıklarını söylemiş.
Bu arada bu turnuvanın Türkiye'de ve zurnalar eşliğinde olduğunu düşünsek :D (düşünmesi bile korkunç)

Adsız dedi ki...

Biz statda saz çalıp türkü söylüyomuyuz mantısız olmuş ztn kupayı afrikadan yapandan matık beklememek gerek