27 Şubat 2010 Cumartesi

Gecekondu Mu?

Ligin ilk devresindeki Kasmpaşa maçında minimum kombine bilet fiyatı 100 lira iken Galatasaray maçının bilet fiyatı 120 tl idi.Taraftarın maçı izleme hakkı var kabul ediyoruz,ilk devrede oynanan maça Adnan Polat tepki göstermişti,şimdi fiyatlar 75 tl'den açıklandı bilet fiyatı fazla mı bence de fazla, Galatasaray'ın 75 Tl olarak gösterdiği bilet fiyatına Kasımpaşalı bir yönetici tepki gösteriyor.Tamam tepki gösteriyorsun da yüklendiğin yer yanlış Ali Samiyen Stadı için
Gecekondudan da beter bir statta böyle bir fiyat koyanlar, seneye de bizi eleştirmesinler. Herkes kendi işine baksın, seneye de ödeşiriz.
demeden önce kendine bakacaksın.Böyle bir durum da blog kayıtlarına Yuh olarak geçmeli diyoruz başka bir şey de demiyoruz.

Milli Takım Dış Saha Forması


Özellikleri
Geri dönüşümü yapılmış plastik şişelerden elde edilen kumaşlardan üretilen formalar futbolcuları daha kuru, daha serin ve daha rahat tutacak şekilde tasarlandı. Bu tasarım sayesinde futbolcuların vücut sıcaklığı yeşil sahadayken istenilen düzeyde tutuluyor olacak ve böylece onlar da en üstün performanslarını sergileyebilecekler.

Bu formada kullanılan Nike Dri-Fit kumaş, teri buharlaştığı yer olan formanın dışında tutarak futbolcuların daha kuru kalmasını sağlıyor. Formanın her iki yanında uzanan ve şortlarda bel kısmının altında bulunan yeni havalandırma bölgeleri ise kumaştan içeri giren havayı ciddi derecede arttırarak futbolcuların daha serin hissetmesine olanak sağlıyor. Şortlarda ise bel kısmının altında, omurganın alt kısmının yakınında ek bir havalandırma bölgesi bulunuyor.

Formanın yeni çift dokumalı yapısı ona daha ince bir görüntü kazandırırken, öte yandan yüzde on daha esnek bir yapı veriyor. Ayrıca vücudun doğal hatlarını vurgulayan yeni dinamik kavrayışı maksimum hava dolaşımı ve hareket sunuyor.
Milli Takım Honduras maçına bu forma ile çıkacak.Tasarımı sade ve şık şahsen hoşuma gitti blogda yer almalı diye düşündüm.

Hoşgeldin Tugay


Tugay Aslan Yuvasına dönüyor.
Altyapının başına Tugay Kerimoğlu getirilmesi oldukça hoş ve sevindirici bir haber doğrusu.İlerleyen yıllarda birikimli Avrupa macerasını Galatasaray'a aktarmak üzere teknik direktörlüğe kadar yolu var kendisinin.Yanılmıyorsam kendini geliştirmek adına en son yurtdışına gitmişti belki biraz daha pişmesi beklenebilirdi bu acelenin nedeni yapılacak başkanlık seçimi olduğunu düşünüyorum.Adnan Polat bu hareketiyle doğru bir hamle yapıp bir çok kişinin takdirini topladı.Dediğim gibi biraz daha pişmesi daha iyi olurdu.Zaten kalite olarak iyi bir alt yapıya sahip bir takım Galatasaray, Tugay ile daha iyiye doğru yol almaya başlayacak bundan böyle bu hem kendisi için iyi bir deneyim olacak hem de paf takımındaki futbolcular için iyi olacak zira genç yeteneklere edindiği Avrupa birikimini aktarıp Türk futboluna iyi isimler kazandıracağı düşüncesindeyim.

25 Şubat 2010 Perşembe

Bu Mudur?


Yazık çok yazık!!!
Verilmeyen penaltı,devamında Caner'in kendine hakim olamayıp kırmızı kartı, penaltı nasıl gözden kaçtı inanılır gibi değil üstelik orada bir çizgi hakeminin bulunmasına rağmen.Pozisyonlar da bulduk ama hakemden yana şans yoktu maalesef.

Şereftir Seni Sevmek, Senle Ağlayıp Gülmek...

24 Şubat 2010 Çarşamba

23 Şubat 2010 Salı

Eleştirmek!


Yersiz, yapıcı olmayan eleştiriler duymaya alışkınız bunun sonu gelir mi?Elbette hayır.Bu sadece spor dallarına ait bir şey değil her konuda konuşmak için konuşmak veya yazmak için yazmak tartışılan konuyu ileriye taşıyamayacağı bellidir herkes tarafından da bilinir.Zaten bu tür konular da hep yıpratma politikası olarak tanınıyor bu alemde.Daha doğrusu tüm bu giriş cümlelerim bu işi kendilerine göre profesyonel! yapanlara ait.Eleştirisini amatör yapan birinden de bunu bekler miyiz elbette olabilir ama sonuçta bu işi amatörce yapan kişi bu işten zevk alır amatör adamın bir beklentisi de yoktur doğru veya yanlış gördüğü şeyleri kendi uslubuyla anlatır.Milyonlarca eve giren gazete veya çok tıklanan bir yazarsanız ve okunuyorsanız yani profesyonelseniz eleştirileriniz yapıcı olmalı evet bu ilk şart olmalı.Şimdi sezon başına dönelim Galatasaray'ın gelen gidene 3-5 gol salladığı maçlara eleştiriler nasıldı bir çoğu B,C planlarından bahsedip durdu biz de bahsetmik bu konuya değinmiştik.Zannedersiniz ki o konu bir moda idi bir çok kişinin diline dolanmıştı.Şimdi bahseden (Öğrettiler!) yok veya ben yeteri kadar medyayı takip edemiyorum.Ek PlanA ve Plan B'ler eleştirisi yapılması Rijkaard'a ek planlar yapmasını mı öğretti!!!Anlamak güç zira bu planlar amatör kümede oynayan kulüplerde bile yapılıyor.Hatta ve hatta halı saha maçlarında bile vardır.Buna benzer eleştirileri uzatmak mümkün elbette.Uzun lafın kısası ve herkesçe bilineni bu tür eleştiriler! kimseyi bir yerlere getiremez.Ne yazanı ne de kendisine yazılan kişiyi.