12 Mart 2010 Cuma

'Esirgemeden' Projesi

Galatasaray Spor Kulübü, önemli bir sosyal sorumluluk projesine daha imza atıyor. Sarı Kırmızılılar, 'Başarıya Giden Adımlar' ve 'Sözün Bittiği Yer' adlı iki projeden sonra şimdi de "Esirgemeden" projesiyle birçok engelli çocuğun şartlarının iyileştirilmesi için kaynak yaratacak. Esirgemeden projesi 15 Mart'ta TIM Maslak Gösteri Merkezi'nde tanıtılacak.

Mika-Der aracılığıyla, Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Şubesi önderliğinde hayata geçirilen projede, Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Nilüfer, Emel Sayın, Yavuz Bingöl, Levent Yüksel, Mor ve Ötesi, Yüksek Sadakat, Sibel Can ve Olgun Şimşek-Oktay Kaynarca gibi birçok önemli ismin seslendirdiği şarkılardan oluşan albümün tanıtımı 15 Mart'ta TIM Maslak Gösteri Merkezi'nde yapılacak gala ile tanıtılacak.

Albümden elde edilen gelir Sosyal Hizmetler Çocuk Eesirgeme Kurumları'ndaki engelli çocuklar için kullanılacak. Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat, proje ile ilgili Galatasaray Televizyonu'na açıklamalar yaptı.

Polat, “15 Mart'ta TIM Maslak Gösteri Merkezinde düzenlemiş olduğumuz bir gece var. O gece yine Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Şubesi önderliğinde yapılıyor. Gecede Sezen Aksu, Emel Sayın ve Nilüfer başta olmak üzere 10 sanatçı 10 beste yaptı. Bu şarkılar bir albümde toplanacak. Bu albüm piyasaya çıktıktan sonra elde edilen gelirin tamamı Çocuk Esirgeme Kurumu engelli çocuklara katkıda bulunmak için kullanılacak. Tüm Galatasaraylılar'ın bu geceye ilgi göstermesini bekliyorum. Davetiyeleri Dilara Endican organize ediyor. Engelli çocuklara katkıda bulunmak için Galatasaraylılar'ı göreve çağırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/6423.php

11 Mart 2010 Perşembe

Geleceğin Tugayı

Galatasaray Futbol Akademisi ve Geleceğin Tugayı

2009 yılında en iyi gelişim gösteren miniminik futbolcu, Galatasaray Miniminik Takımı oyuncusu Tugay Yelçi olmuş,Tugay Kerimoğlu'nun alt yapının başına getirilmesi hakkında geçen hafta bir kaç şey karalamıştım.Miniminik Tugay Yelçi'nin böyle bir ödül alması eminim ki Tugay hocasına güzel bir hoşgeldin hediyesi olmuştur.
Geleceğin Aslanlarına ileriki yaşamlarda başarılar diliyoruz...