22 Mayıs 2010 Cumartesi

Internetspor.com'dayız...

Internetspor.Com'dayız...


Dün 3pas1gol'de yazısını yazdığım 'Guiza site kapattırdı' yazısı internetspor.com spor sitesinde yayınlandı.Kaynak gösterdikleri için kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum.

Harry Kewell

Ve bir yıldız daha  Galatasaray'dan gelip geçiyor,her zaman profesyonelliği,kendine has golleri,oyun zekası,asilliği,aile yapısı ile herkesi kendine hayran bıraktı.Elbette bir gün bırakacaktı ama o yıl bu yıl mı olmalıydı?Kendisi bu takımda bu yıl için gidişi istenmeyecek son adamalardan olmalıydı.Yönetim
Bizim için bazı değerli oyuncularımız vardır. Onların dışında, formasının hakkını vermeyen her oyuncu da satılıktır. Bu doğrultuda bir karar aldık, aynı şekilde devam edeceğiz''
diyor.Ben bunu Kewell dışındakilere söylenmiş olarak kabul etmek istiyorum.Uzun süren sakatlığında dahi takımda kalması,bunun yanında ara transfer döneminde gönderilmeyip oynayamayacağı bilinmesine rağmen takımda tutulması Harry için ne büyük bir mutluluk ve vefa örneği olmuştur.En kötü zamanlarda dahi taraftar Harry'nin kalmasından yanaydı,yönetim de taraftarın bu sesine  sözde  kulak vermiş ve Nonda gönderilmişti.Şimdi ne oldu neye kızılacak  Harry'nin bir sezon daha kalma ihtimalinin ortadan kalkmasına mı Harry'e yapılan bu pis şakaya mı? Kewell'in gitmesine kimin gönlü razı olabilirdi ki?Şimdi son bir umut yönetimin taraftarın büyük çoğunluğa kulak vermesi ve Kewell'a kal demeleri ama o da zordur bundan böyle yönetim istese de kendisi kalır mı?Ama son defa Stay With Us Harry Kewell...

21 Mayıs 2010 Cuma

Guiza Site Kapattırdı!

Fenerbahçe'de kalıp kalmaması Fenerbahçeli taraftarı ikiye bölen Guiza, Valencia taraftar sitesi olan http://www.valencianista.es 'te yayınlanan "Villa'nın yerine hangi golcüyü istersiniz?" anketi Türkiyeden geniş katılım buldu.Türkiye'den geniş bir katılımın olması http://www.valencianista.es site yöneticilerini harekete geçirdi ve büyük ihtimalle kendi açılarından daha sağlıklı bir anket elde etmek amacıyla Türkiye'den siteye erişimi engelledi.Siteye şu an Türkiye üzerinden erişilemiyor.Siteye ancak ktunnel,vtunnel vb. proxy araçları ile erişebilebiliyor.
Şu an Türkiye'den erişim engellenmiş durumda dün anket sonuçlarında Guiza ilk sıradayken bugün 'Otro' yani diğer seçeneği %58 ile önde gidiyor.

Anket Çılgınlığı

Türkiye'de sağlıklı anket yapmak maalesef pek mümkün olamamakta daha doğrusu konu ANKET olunca yapılan organizasyonlarda üzerimize yok.Bu konuda en iyisiyiz bu kesin,anket büyük ihtimalle istenilen amacından uzak kalıyor bu da bizi hiç ama hiç ilgilendirmiyor.Yeter ki geniş katılımlı bir anket olsun hemen müthş bir organizasyon,koşuşturmaca,spam mesajlar atmaya,facebook,twitter vs. kullanılabilecek her şeyi kullanıyoruz yeter ki anket bizim istediğimiz gibi çıksın.Bunu her konuda yapıyoruz siyasette,müzikte özellikle de spor dallarında ve biraz daha özele inersek spor takımlarımızla ilgiliyse (futbol ise değmeyin keyfimize) yukarıda saydığım tüm internet organizasyonlarını kullanıyoruz.
Son yapılan anketi duymuşsunuzdur.Anket eski Valencia'lı yeni Barcelona'lı David Villa'nın Valnecia'dan ayrılmasından sonra yerine alınabilecek forvetleri içeren bir anketten oluşuyor.[Villa'nın yerine hangi golcüyü istersiniz?]Bu ankette Türkiye'den büyük bir katılımın olduğu belirtilmekte bunun için forumlarda başlık açmadan tutun,facebookta link paylaşımlarına kadar bir organizasyonla devam ediyor.Bu konuda Fenerbahçe'li taraftarlar ikiye bölünmüş bunun yanında Galatasaray,Beşiktaş vs. takımlarda Guiza değil de ankette OTRO yanş diğer seçeneği işaretliyorlar.(Bu sayede bir İspanyolca kelime de öğrenmiş oluyoruz :))Anlayacağınız bir anket daha boşuna gidiyor...

19 Mayıs 2010 Çarşamba

İlk Transferler

Sezonun ilk transfer haberleri Galatasaray'dan geldi,Galatasaray'da Ali Turan'dan sonra Mehmet Batdal ve  Serdar Özkan ile birlikte sezonun üçüncü yerli transferi yapılmış oldu.Geçen sezon  yapılan flaş transferlere rağmen istenilen başarı yakalanamamıştı.Yapılan transferlerde uyum süreçlerinin uzun sürmesinin muhakkak etkisi de büyük olmuştur.Yerli transferlerde uyum daha kısa sürebiliyor fakat bu durum elbetteki her futbolcu için geçerli değil örneğin Anadolu takımlarında göz dolduran,yetenekleriyle çokça konuşulan bir çok futbolcu aradığı  ortamı büyük takımlarda bulamayabiliyor burada bir çok etken söz konusu olabiliyor.Bir çok takımda yabancı transferler ne kadar etkili isimler olsa da Türk futbolunda özellikle Galatasaray'ın yakaladığı başarılara baktığımızda yerli futbolcuların kendisi için ayrı bir önemi olduğunu görmekteyiz.Bu bakımdan Galatasaray'ın sezona yerli transferlerle başlaması bana göre doğru bir hamle olmuştur.Zaten büyük ihtimalle Rijkaard ve Neskeens ikilisi transfer konusunda bu defa ince eleyip sık dokuyacaklardır zira geçen sezon yaşananlar Galatasaray adına ciddi bir başarısızlıktır.Büyük isimler yerine bu defa takıma ciddi anlamda yararı dokunacak transferlerin yapılacağı kanısındayım.Artık Rijkaard-Neskeens ikilisi de Türk futbolunu daha yakından tanımış oldular bu bağlamda geçen sezon düşülen hatalardan iyi dersler çıkaracaklardır.

18 Mayıs 2010 Salı

Haftanın Sözü

Bir spor programında gecenin ilerleyen saatleri normal olarak Bursaspor'un şampiyonluğundan bahsediliyor konu da Bursaspor taraftarının giderek artması.
Moderatör:Şimdi Bursaspor şampiyon oldu Bursa'da büyük şenlik var diğer şehirlerimizde de az da olsa Bursasporlu var.
Yorumcu 1:Şimdi Bursaspor'un bu şampiyonluğu tarafsızları,takım tutmayanları Bursaspor'lu yapar.
Yorumcu 2:Tabi canım Bursaspor'un taraftar sayısı bu şampiyonlukla giderek artar.
Yorumcu :Yani mesela yeni doğan çocuklar bu şampiyonlukla Bursasporlu olur.

17 Mayıs 2010 Pazartesi

17 Mayıs

Aradan geçen 10 yıl ama17 Mayıs hâla dün gibi.

Tebrikler Bursaspor

Ve sonunda 'Anadolu'dan şampiyon çıkmaz, yapmazlar' savumasını bir kaç yıl duymayacağız anlaşılan.Bursaspor kenetlenmiş yönetim,futbolcu,taraftar yanında şehrini,valisini, belediye başkanını üst düzey şirketleri ile tek yürek olmuşlardı.Şimdi burada sonuca göre yazacak olursam yani Bursa'nın şampiyonluğuna göre konuşmanın anlamı yok şahsen Bursa'dan böyle bir şampiyonluk beklemeyenlerdendim,puan farkının 5-7 olduğu zamanlarda dahi Bursa'nın muhakkak bir takıma takılacağını puan farkının kapanıp yine üç büyüklerden birinin şampiyon olacağını bekliyordum yani geçmiş yıllarda Sivas'ta yaşananların Bursa için geçerli olduğunu düşünüyordum.Bursa'nın durumu Sivas'a nazaran daha iyi olduğu ortadaydı Sivas'ta da kenetlenen bir yönetim,futbolcu,taraftar üçlüsü vardı ama Bursa'nın havası başkaydı,teknik direktörler arası kıyası ise bambaşka özellikle Ertuğrul Sağlam ligin son haftalarına doğru yerinde doğru cümleleri kullandığı açıklamalar sürekli basın gündemindeydi.Ayaklarını yere sağlam bastılar dün gece şampiyon olmasalar da şampiyon olmuşçasına sevineceklerini de belirtmişlerdi ama o sevincin daha iyisini hakkettikleri her yönden ortadaydı.

Nelerdi bunlar:
  1. Bir takım için en puanlar kendi evinde alınır.Kendi evinde en fazla galibiyeti bulunan takım aynı zamanda kendi evinde en fazla gol atan iki takımdan biri Bursaspor(diğeri Galatasaray)Aynı zamanda kendi evinde oynadığı maçlarda en az gol yiyen takım Bursaspor.
  2. Şampiyonluğa oynayan 5 takımın arasında bir puan durumu yapılacaksa lider yine Bursaspor.
  3. Deplasmanda Fenerbahçe'den sonra en fazla galibiyeti olan Bursaspor,yine Fenerbahçe ile birlikte deplasmanda en fazla gol atan takım Bursaspor.
  4. Averajı en fazla olan takım Bursaspor.
  5. Takım oyununu sonuna kadar oynayan burada teknik direktör etkisi.
  6. Yönetim,futbolcu,taraftar üçlüsünün iyi yönetimi.
  7. Son hafta için biraz da şans faktörünün yanında olması.
bu maddeler daha artırılabilir.Maddi açıdan durumu rakiplerine oranla az olsa da futbolda her zaman paranın değil,kazanma azminin,sonuna kadar mücadelenin başarıyı getirdiği bir kez daha ortya konmuş oldu.
Tekrar tebrikler Bursaspor.

16 Mayıs 2010 Pazar

Kırıkhanspor Emin Adımlarla


TFF 2. Lig'e yükselecek son takımın belirleneceği play off müsabakaları devam ediyor daha önce gruplarda çok iyi performans sergileyen Kırıkhanspor aynı başarısını 2.lige yükselme maçlarında da göstermeye devam ediyor.Kırıkhanspor, Gaziosmanpaşaspor'u 2-1 yenerek eledi ve adını yarı finale yazdırmayı başardı.Maçın ilk yarısının uzatma dakikalarında Kırıkhanspor penaltı atışını gole çeviremedi  90 dakika sonu 0-0 berabere tamamlandı.Uzatma dakikalarında gelen gollerle Kırıkhaspor gülen taraf oldu.