18 Haziran 2010 Cuma

Uğur Uçar


Uğur Uçar'ın Ankaragücü yolunda olduğu resmi siteden açıklandı.Geçen yaz ayında yaptığı röportaj sonrasında geleceğin kaptanı nitelemesini çokça kullanılmıştı kendisi için.
Bülent Korkmaz hayranlığını dile getirmişti o röportajında

Ben ilk önce Bülent Abinin hayranı olarak büyüdüm. Abi diyorum ben ona çünkü beraberde oynadık. O zaman 3 numarayı Bülent Abi giyiyordu. Bende babam mersinli olduğu için 33 numarayı giydim hep. Bülent Abi formayı bıraktıktan sonra yabancı bir futbolcunun giymesini istemezdim. Hem alt yapıdan çıkmış hem onu örnek almış ve onun yolundan yürüyen birinin giymesini istiyordum ve bende bunu kendime layık gördüm. Kulübümden taraftarlardan olumlu tepkiler aldım ve 3 numarayı giymeye karar verdim


Karl-Heinz Feldkamp ile 2007-2008 sezonunda defansın vazgeçilmezi olmuştu.Özellikle yaşadığı sakatlık kendisi için zor günleri beraberinde getirdi,sakatlık öncesi yakalamış olduğu iyi formu geri yakalayamadı.
Ben ilk ameliyatımdan sonra her şey istediğimiz gibi gitmedi. Teller takıldı , sonra milyonda bir olacak şey yine bana oldu, vücudum telleri ve vidaları kabul etmedi. Ameliyatı yurt dışında olmak istedim. Üçüncü ameliyattan sonra yaklaşık 2-3 ay sonra takımla çalışmalara başlayabileceğimi söylemişti Almanya’daki doktor. Tam 3 ay sonra bur da takımla çalışmalara başladım. Sezonun son zamanları olduğu için forma şansı bulmam zordu. Takımla idmana çıktığım için gelecek sezon adına iyi bir hazırlık dönemiydi. Bülent hocamda o zamanlar bana çok destek oldu. İdmanlar yaptırdı ve son Sivas maçında forma şansıda verdi. Sonrasında Rijkaard hocamızla birlikte güzel bir kamp dönemi geçirdikten sonra şuanda yüzde yetmiş yüzde seksen hazırım ama üçüncü ve dördüncü haftalarda tam yüzde yüz kapasite ile oynamaya başlayacağım.
Tabiki ben de böyle futbolcular için daha toleranslı olunmasını isterim ama maalesef son sözü teknik kadro ve yönetim veriyor.Büyük ihtimalle Uğur'un Ankaragücü ile anlaşması için uygun zemin oluşturulacaktır belki de ufak tefek pürüzler kalmıştır.Tabiki gönül kalmasından yana ama zor görünüyor,belki bir gün yeniden yollarımız birleşir, kim bilir?

15 Haziran 2010 Salı

127 Desibel


Vuvuzela sesi 127 desibel
Davul sesi 122 desibel
Hakemin düdüğü 121.8 desibel

Taraftar sesi paha biçilemez...

Afrika'da yapılan araştırma sonucunda ortaya çıkan uzman görüşüne göre Vuvuzela'lardan çıkan sesin 127 desibele denk geldiği belirtilmiş.Sonuç olarak Vuvuzela'lar kulak sağlığı açısından tehlikeli.

Blatter 'Tweet'ledi

Hâla tartışması süren ve statlarda yasaklanması gündem konusu olmaya devam eden Vuvuzela ile ilgili Sepp Blatter twitter'de bu konu hakkındaki görüşünü belirtti.
Blatter;
I have always said that Africa has a different rhythm, a different sound...I don’t see banning the music traditions of fans in their own country. Would you want to see a ban on the fan traditions in your country?
Her zaman Afrikanın farklı bir ritm ve sese sahip olduğunu söylemişimdir.Geleneksel bir çalgı olan Vuvuzela'nın yasaklanmasından yana değilim.Siz kendi ülkenizde geleneksel olan bir şeyin yasaklanmasını istermiydiniz?

13 Haziran 2010 Pazar