14 Temmuz 2010 Çarşamba

Lyon Dış Saha FormasıYıllarca Umbro markasıyla izlediğimiz Lyon bu kez Adidas markasıyla karşımızda Adidas'ın Lyon için tasarladığı dış saha formaları nedenini bilemiyorum ama benim pek hoşuma gitmedi.Sevmememin nedeni 3rd formaların farklı renkte olmasından kaynaklanmıyor.3rd formaların farklı renkte olmasını seviyorum bunu da ek parantez olarak yazayım.Alışık olmadığım Lyon forması belli olmaz belki ileride severim.

Henry New York Red Bulls'ta


David Beckham'ın ardından MLS yolunu tutan diğer Avrupalı yıldız Thierry Henry oldu.Özellikle Fransa'nın İrlanda karşısında uzatmalarda Henry'nin elle attığı gol sonrası tepkileri çokça üzerine çekmişti.Şimdi Avrupa'dan çokça farklı takımının tek yıldızı olarak Amerika'nın yolunu tuttu.Henry'nin ilk açıklaması
Kariyerimde yeni ve heyecanlı bir bölüm açıyorum. New York Red Bulls için oynamak benim için onurdur. Burada bulunacağım süre
içerisinde takımı ilk şampiyonluğuna ulaştırmak için elimden geleni yapacağım

şeklinde olmuş.Ayrıca 22 Temmuz'da Tottenham Hotspur'la oynanacak hazırlık maçında yeni takımının formasını ilk kez bir resmi maçta giyecek.
Elbette böyle bir transferin prestijden öte ekonomik olarak getirisi çok büyük oluyor.Zira Red Bulls şimdiden hem 22 Temmuz'daki maç için biletleri satışa çıkarmış durumda hem de resmi alışveriş sitesinden Henry ile ilgili ürünleri satışa çıkarmış durumda.Henry'den hem ekonomik hem de sportif olarak büyük bir beklenti içerisindeler bunda da son derece haklılar elbette.Yalnız Henry'nin bu büyük baskının altından çıkıp çıkamayacağıı bize zaman gösterecektir.