4 Şubat 2011 Cuma

Şubat 2011 Sıralaması


Şubat 2011 ülkeler sıralamasında geçen aya göre ilk 9 takımın yeri değişmezken göze ilk çarpan ülkeler 21 sıra yükselen Kosta Rika,İran 17 sıra yükselen Honduras ve 12 sıra yükselişle Japonya oluyor.Büyük düşüş içinde olan takım ise 23 sıra gerilen Mısır milli takımı ve 8 sıra gerileyen Nijerya milli takımı.Milli takımımızın yeri ise geçen aydan farksız 741 puanla 31. sırada.

3 Şubat 2011 Perşembe

Okunası YazıBurasıkapali.com sitesinden alıntı

Yazıklar Olsun Sana BJK TV

Az önce Beşiktaş Tv’yi izlerken kanım dondu. Muhabir elinde mikrofon semtte ve stadın çevresinde koşturuyor ve korsan ürün alan taraftarları ‘deşifre’(!) ediyor. Evet, alenen rahatsız edici bir tavırla, deşifre edercesine taraftarlarımızı kendince mahcup duruma düşürmeye çalışıyor. Bunun adını da ‘takip devam ediyor’ koyuyor.
15-16 yaşlarında bir kardeşimizi görüyor şapka alırken. Azarlamaya başlıyor..

-Ne biçim Beşiktaşlısın sen?
-…
-Bu şapka ne kadar Kartal Yuvası’nda?
-15 lira
-Burda?
-5 lira
-10 lira için mi yani?

10 lira için ne yani? Cevap ver abi 10 lira için ne.. Bu kardeşimiz gıyabında tüm taraftarlarımız adına konuşuyorum, bu çocuk maç biletini almış takımını buz gibi havada desteklemeye gelmiş. Belki 2 lira için 2 kilometre yolu fazladan yürümüştür. Belki de bir simit alıp suyla beraber karnını doyurmuştur. Sonra da Beşiktaş şapkasıyla girmek istemiştir içeri. Veya herkes formalarla gelirken bir formaya verebileceği yegane parayı veriyordur.

Ama aldığı forma siyah-beyaz, Beşiktaş armalı formadır, aklınızı başınıza devşirin. O arma sizin tapulu malınız değil. Bunu öğrenmeden televizyon kurmaya kalkmayın.

Benim için en güzel taraftar oğlunun elini tutmuş, pazardan aldığı formasıyla, parasını verip aldığı biletle Eski Açık tribüne giren babadır. Oynamayın Beşiktaş’ın yapısıyla. Olmadığı şeylere benzetmeye kalkmayın. Küstürmeyin Beşiktaşlı’yı. Haddinizi bilin, şaşırmayın.

31 Ocak 2011 Pazartesi

ultrasmovement'a Hitaben


ultraslanmovement yazısına hitaben Nazan Öncel'in "Bırak Konuşsunlar" şarkısı iyi olurdu dediğim anda cevap yine ultraslanmovement tarafından verilmiş güzel bir video ortaya çıkmış.
Blogda yer almalı diye düşündüm ellerine sağlık ultrasmovement.